دانلود اقدام پژوهی آماده و نمونه اقدام پژوهی مربوط به کلیه پست های سازمانی

محل لوگو

اقدام پژوهی دبیر زیست شناسی

اقدام پژوهی دبیر شیمی

اقدام پژوهی دبیر فیزیک

اقدام پژوهی دبیر ریاضی

اقدام پژوهی دبیر مطالعات اجتماعی و علوم اجتماعی

اقدام پژوهی دبیر دینی عربی

اقدام پژوهی خدمتگزار

اقدام پژوهی مربی بهداشت

اقدام پژوهی مدیر

اقدام پژوهی معاون عمومی

اقدام پژوهی معاون اجرایی

اقدام پژوهی معاون آموزشی

اقدام پژوهی معاون فنی

اقدام پژوهی معاون پرورشی

اقدام پژوهی مشاور

اقدام پژوهی دبیر تاریخ

اقدام پژوهی دبیر هنر

اقدام پژوهی دبیر زبان انگلیسی

اقدام پژوهی دبیر علوم تجربی

اقدام پژوهی دبیر جغرافیا

اقدام پژوهی دبیر تربیت بدنی و ورزش

اقدام پژوهی سرپرست خوابگاه

اقدام پژوهی انباردار

اقدام پژوهی دبیر کار و فناوری

اقدام پژوهی دبیر ادبیات فارسی

اقدام پژوهی دبیر فلسفه و منطق

اقدام پژوهی هنرآموز رشته کودکیاری

اقدام پژوهی هنرآموز رشته چاپ

اقدام پژوهی هنرآموز رشته صنایع دستی

اقدام پژوهی هنرآموز رشته نقشه کشی عمومی

اقدام پژوهی هنرآموز رشته حسابداری

اقدام پژوهی هنرآموز رشته ساخت و تولید

اقدام پژوهی هنرآموز رشته تاسیسات

اقدام پژوهی هنرآموز رشته الکتروتکنیک

اقدام پژوهی هنرآموز رشته الکترونیک

اقدام پژوهی هنرآموز رشته نقشه کشی معماری

اقدام پژوهی هنرآموز رشته کامپیوتر

اقدام پژوهی هنرآموز رشته نمایش

اقدام پژوهی هنرآموز رشته نقاشی

اقدام پژوهی هنرآموز رشته خوشنویسی

اقدام پژوهی هنرآموز رشته هنرهای تجسمی

اقدام پژوهی هنرآموز رشته تربیت بدنی

اقدام پژوهی هنرآموز رشته گرافیک

اقدام پژوهی هنرآموز رشته ساختمان

اقدام پژوهی هنرآموز رشته طراحی و دوخت

اشتراک در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه لطفا ایمیل خود را ثبت نمائید

Captcha

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 301
  • بازدید دیروز : 388
  • بازدید کل : 826005

اقدام پژوهی معلم پایه پنجم ابتدایی چگونه توانستم با بررسی و گزارش گیری روزانه از رفتار دانش آموزان نظم و دقت را برای آنها به ارمغان بیاورم ؟


اقدام پژوهی معلم پایه پنجم ابتدایی چگونه توانستم با بررسی و گزارش گیری روزانه از رفتار دانش آموزان نظم و دقت را برای آنها به ارمغان بیاورم ؟

اقدام پژوهی معلم پایه پنجم ابتدایی چگونه توانستم با بررسی و گزارش گیری روزانه از رفتار دانش آموزان نظم و دقت را برای آنها به ارمغان بیاورم ؟در قالب ورد و قابل ویرایش در 29صفحه بهترین نمونه در فضای مجازی

مقدمه

نقش معلم در کلاس مانند نقش ناخدای یک کشتی می باشد که می تواند کشتی را به هر جهتی که می خواهد هدایت کند ،آن رابه هدف برساند ، باعث گم شدن و یا غرق شدن کشتی شود. کلاس داری یکی از فنونی است که اصول آن را می توان آموخت و به طور روزمره آن را تمرین کرد.در اینجا نکات مهمی ارائه شده است که می توانند شمارا در مدیریت و نظم موفق در کلاس یاری نمایند .با در نظر گرفتن این نکات شما قادر خواهید بود که به مشکلات ناشی از بی نظمی در کلاس خاتمه دهید و با موفقیت کلاس را رهبری کنید. كلاسي كه در آن اولين گام يادگيري يعني نظم وانضباط و مشاركت در فعاليت و جلب توجه فعال شاگردان اعمال نگردد، به يقين نتايج مطلوبي نخواهد داشت. روش هاي كلاس داري ونظم كلاس در ايجاد انگيزه براي يادگيري دانش آموزان بسيار موثر مي باشد.امروزه در آموزش وپرورش به دانش آموزان توجه خاصی مبذول می گردد . معلمان بعنوان مهمترین عامل اثر بخشی نظام آموزش وپرورش در صددند تا یادگیری دانش آموزان را بهبود بخشند .برای اینکار معلمان باید به فنون مدیریت کلاس درس و مهارتهای معلمی مجهز باشند .آنها باید برای کلاس خود به خوبی برنامه ریزی نمایند وبرای رسیدن به تمامی اهداف ، کلاس خود را بطور مطلوب اداره کنند . روی تمامی مسائل کلاس دقت ونظارت داشته باشند وبه تمام جنبه های روانی واجتماعی فراگیران توجه نموده وبه شخصیت آنها احترام بگذارند . معلمان با نوشتن طرح درس مناسب برای تمام ساعات کلاس خود برنامه دارند و در شیوه ی تدریس خود از الگوهای فعال یا شیوه های تلفیقی بهره می گیرند. با بهره گیری از وسایل ورسانه های آموزشی به جذابیت تدریس خود می افزایند . معلمان موفق به ظرافت های تدریس واداره کلاس توجه می نمایند وسعی می کنند در هنگام ورود به کلاس درس ارتباط مناسبی با با فراگیران برقرار کنند ، آنها در مواجه با مشکلات فراگیران ، علت رفتارهای نامطلوب را شناسایی وآنگاه به درمان آن می پردازند و هیچگاه بوسیله تنبیه درصدد انهدام رفتار ناخواسته دانش آموزان برنمی آیند البته آنها سیاست انضباطی خود را اعمال می کنند ودر این مورد همواره ثابت قدم هستند .

بيان مسئله

هدف از نظم و انضباط در آموزش و پرورش آن است که دانش‌آموزان را با مقررات کلاس و مدرسه هماهنگ ساخته و محیط یادگیری را معنی‌دارتر و تمایلات و غرایز طبیعی و فطری آنها را در جهتی مطلوب هدایت و راهنمایی کند.

می‌دانیم که انضباط اخلاقی و رفتاری دانش‌آموزان می‌تواند روی آموزش اثرگذار باشد. بنابراین، پرورش همراه آموزش مهم جلوه می‌کند. دانش‌آموزان باانضباط می‌توانند مسؤلیت‌های مهم مدرسه را به عهده بگیرند و در آینده نیز جامعه، به خوبی پذیرای این افراد است.

هدف از اقدام پژوهی حاضر، چگونگی ایجاد فضایی شاد در محیط کلاس با دانش‌آموزان با انضباط و منظم است که انسان‌های پرورش‌یافته در این آموزشگاه، در آینده انسان‌هایی به‌تعالی‌رسیده، تغییر رفتار داده و متفکر و متعهد خواهند بود که فقط هدف آنها کسب نمره بالاتر نیست، بلکه هدف آموزش و پرورش است. نظم و انضباط حاکم باعث می‌شود دانش‌آموزان با برنامه‌ریزی به کارهای خود برسند و این نظم و انضباط نه تنها داخل کلاس و مدرسه ، بلکه خارج از مدرسه را نیز تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و باعث می‌شود دانش‌آموزانی باایمان، مشتاق به درس و مدرسه و در آینده توانمند روی کار بیایند. از اینرو به منظور بررسی عمیق‌تر مسئله به ذکر دلایل ایجادکننده بی‌انضباطی در مدرسه پرداخته و در ضمن آن به راهکارهای مؤثر جهت ارتقای سطح انضباط اشاره می‌شود....

منابع ومآخذ:

1-میرزابیگی،علی،(1382)،نقش هنردرآموزش وپرورش وبهداشت روانی کودکان،تهران، انتشارات مدرسه،چاپ چهارم.

2-هاجری،ضیاءالدین،(1372)،آنچه یک معلم بایدبداند،تهران،انتشارات راد،چاپ اول.

 

اقدام پژوهی معلم پایه پنجم ابتدایی چگونه توانستم با بررسی و گزارش گیری روزانه از رفتار دانش آموزان نظم و دقت را برای آنها به ارمغان بیاورم ؟در قالب ورد و قابل ویرایش در 29صفحه بهترین نمونه در فضای مجازی در این قسمت خرید و دانلود کنید.

 

 

 


مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

دانلود اقدام پژوهی کلیه پست های سازمانی

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما